बिहिबार, मंसिर ८, २०७९
८१ क्षेत्रको मत परिणाम आउँदा कहाँ को विजयी ? (नामावलीसहित)

८१ क्षेत्रको मत परिणाम आउँदा कहाँ को विजयी ? (नामावलीसहित)


  • स्वदेश नेपाल
  • बिहिबार, मंसिर ८, २०७९

काठमाडौं- मंसिर ४ मा भएको प्रतिनिधि सभा तथा प्रदेश सभा निर्वाचनमा प्रतिनिधि सभातर्फ ८१ स्थानको परिणाम सार्वजनिक भएको छ। हालसम्मको परिणाम अनुसार नेपाली कांग्रेसले ३० स्थान जित्दै २४ स्थानमा अग्रता बनाएको छ। एमालेले १८ स्थान जितेर २८ स्थानमा अग्रता बनाउँदा एमालेले ९ क्षेत्रमा जितेर ८ स्थानमा अग्रता बनाएको छ।

एकीकृत समाजवादीले ७ स्थान जित्दा ३ स्थानमा अग्रता बनाएको छ। रास्वपा, राप्रपा, जसपा, लोसपा र नाउपाले क्रमश ६,३,१,२,१ क्षेत्रमा विजयी भएका छन्। यी दलले क्रमश ३, ३, ५,१, १ स्थानमा अग्रता बनाएका छन्। जनमोर्चा र जनमतले एकएक स्थान जितेका छन् भने अन्यले २ स्थानमा जित हासिल गरेका छन्।

कांग्रेसका विजेता

प्रदीप पौडेल-काठमाडौं ५,योगेश गौचन- मुस्ताङ,वीरबहादुर बलाययर- कैलाली ४,खमबहादुर गर्बुजा- म्याग्दी,श्यामकुमार घिमिरे- सिन्धुली १,दिलेन्द्र बडू- दार्चुला,मोहन आचार्य- रसुवा,एनपी साउद- कञ्चनपुर२,किशोर राठौर- बाँके ३,रमेश लेखक -कञ्चनपुर३

देवप्रकास तिलम्सिना -रौतहट ४,राजेन्द्र बजगाई- गोरखा १,रामहरि खतिवडा – ओखलढुंगा,टेकबहादुर गुरुङ- मनाङ,दुर्लभ थापा -भक्तपुर२

राजन केसी -काठमाडौं १०,उदय शमशेर राणा- ललितपुर १,दिक्पाल कुमार शाही- दैलेख-२,हृदयराम थानी -सुर्खेत २,सन्तोष चालिसे- काठमाडौं ३,शंकर भण्डारी -तनहुँ २,अजयकुमार चौरसिया -पर्सा २,पुष्पबहादुर शाही -अछाम २,रमेश रिजाल -पर्सा ४,शाशंक कोइराला -नवलपुर १,विश्वप्रकाश शर्मा- झापा १,शेरबहादुर देउवा- डडेल्धुरा,प्रकाशमान सिंह -काठमाडौं १,रामचन्द्र पौडेल -तनहुँ १,गगन थापा -काठमाडौं ४

एमालेका विजेता

सूर्य थापा- प्युठान,पदम गिरी -पर्वत,महेश बर्तौला -मकवानपुर२,देवराज घिमिरे -झापा २,गोकर्ण विष्ट -गुल्मी २,लालप्रसाद साँवा -झापा ,टोपबहादुर रायमाझी – अर्घाखाँची,कृष्णबहादुर श्रेष्ठ -काठमाडौं ९,मानवीर राई -सोलु,अम्बरबहादुर रायमाझी – उदयपुर २

विद्या भट्टराई -कास्की २,राजेन्द्र कुमार राई- धनकुटा,वासुदेव घिमिरे -रुपन्देही ५,प्रेमबहादुर महर्जन – ललितपुर २,राजकुमार गुप्ता – पर्सा ३,योगेश भट्टराई – ताप्लेजुङ,केपी ओली – झापा ५,पृथ्वीसुब्बा गुरुङ -लमजुङ-१

माओवादी

पूर्ण बहादुर घर्तीमगर- रुकुम पूर्व,माधव सापकोटा- सिन्धुपाल्चोक-१,देवेन्द्र पौडेल -बाग्लुङ २,लेखनाथ दाहाल- सिन्धुली २

रामकुमार राई – खोटाङ,वर्षमान पुन -रोल्पा,रेखा शर्मा -दाङ २,पुष्पकमल दाहाल- गोरखा २,शक्तिबहादुर बस्नेत- जाजरकोट

नेकपा एस

प्रकाश ज्वाला – सल्यान १,कृष्णकुमार श्रेष्ठ – बारा ४,अम्मरबहादुर थापा- दैलेख १,शेरबहादुर कुँवर – अछाम १,भानुभक्त जोशी – बझाङ,प्रेम आले -डोटी,माधवकुमार नेपाल – रौतहट १

रास्वपा

शिशिर खनाल – काठमाडौं ६,गणेश पराजुली -काठमाडौं ७,विराजभक्त श्रेष्ठ -काठमाडौं ८,रवि लामिछाने -चितवन२,सोविता गौतम- काठमाडौं २,तोसिमा कार्की -ललितपुर ३

राप्रपा

दीपकबहादुर सिंह- मकवानपुर१,धवल शमशेर जबरा- बाँके २,ज्ञानबहादुर शाही – जुम्ला

जसपा

प्रदीप यादव -पर्सा १

लोसपा

सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला -रुपन्देही ४,रामप्रकाश चौधरी -सर्लाही १

नाउपा

गंगाराम चौधरी- कैलाली३

जनमोर्चा

चित्रहादुर केसी -बागलुङ १

जनमत
सीके राउत-सप्तरी २

नेमपकिपा

प्रेम सुवाल -भक्तपुर १

स्वतन्त्र
लालवीर चौधरी- बर्दिया २

-नेपाल समयबाट

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित समाचार